Życzenia z Okazji Dnia Działacza Kultury - druk okolicznościowy

Typ: DŻS Rok publikacji: 1985 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Druk okolicznościowy - 20 w.
  • Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu
  • Urząd Wojewódzki w Elblągu - wydawnictwa
Data dodania: 08.05.2019

W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajdziemy, spory zasób druków okolicznościowych z minionej już epoki lat 80-tych, spośród nich, największą część stanowią życzenia na różne coroczne okazje. Ciekawym przekładem jest laurka z życzeniami w Dniu Działacza Kultury dla pani Bożeny Janikowskiej, która w latach 1983-1990 kierowała Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym a przez wiele lat była kronikarzem miasta Elbląga. Autorem życzeń była pani Alicja Bednarczuk Dyrektor Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu w latach 80-tych. Laurka praktycznie formatu A-4, kolorowa, na karcie zewnętrznej (okładce) stylizowana pieczęć miejska (koga), wkomponowany w jej dolnej części wydawca Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego (UW) w Elblągu. Na odwrociu okładki w dolnym lewym roku kolorowy herb miasta Elbląga. A na stronie adresata życzeń szeroka ramka w barwach szachownicy a w niej okazjonalne życzenia.