Życie codzienne w mieście Hanzeatyckim – znaleziska elbląskie - zaproszenie na wystawę w Toruniu

Typ: DŻS Rok publikacji: 2006 Miejsce publikacji: Toruń Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XII.5 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia
  • Muzeum w Toruniu - wystawa
Data dodania: 29.05.2012

Zaproszenie na wystawę „Życie codzienne w mieście Hanzeatyckim – znaleziska elbląskie, która odbyła się w dniu 14 lipca 2006 r. w Toruniu. Ekspozycja przygotowana ze zbiorów Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, uzupełnionych obiektami pochodzącymi z Muzeum Okręgowego i Muzeum Etnograficznego w Toruniu. Eksponowane przedmioty to obiekty odnalezione podczas prac archeologicznych, wydobyto bowiem wiele przedmiotów używanych przez dawnych elblążan. To one opowiadają o życiu w mieście od XIII do XX wieku. Zaproszenie to jest dodatkiem do wydrukowanego specjalnie na tę wystawę folderu.