Życie codzienne w mieście Hanzeatyckim – znaleziska elbląskie - folder

Typ: DŻS Rok publikacji: 2006 Miejsce publikacji: Toruń Strony: 5 K. Sygnatura: DŻS - XII.5 - programy /foldery biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia
  • Muzeum w Elblągu - promocja
  • Muzeum w Toruniu - wystawa
Data dodania: 04.06.2012

Folder promujący wystawę „Życie codzienne w mieście Hanzeatyckim – znaleziska elbląskie. Ekspozycja przygotowana ze zbiorów Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, uzupełnionych obiektami pochodzącymi z Muzeum Etnograficznego w Toruniu, Biblioteki Elbląskiej oraz Akwarium Gdyńskiego. Eksponowane przedmioty to obiekty odnalezione podczas prac archeologicznych, wydobyto bowiem wiele przedmiotów używanych przez dawnych elblążan. To one opowiadają o życiu w mieście od XIII do XX wieku. Folder zawiera liczne kolorowe zdjęcia znalezisk, m.in. oprawkę noża z kości słoniowej-XVIII w., metalowy świecznik –XIV w., gliniane buty do picia –XV w., skarbonki –XV w. i in. Wystawę można zwiedzać od lipca - października 2006 roku. W naszych zbiorach znajduje się także zaproszenie na tę imprezę w Muzeum w Toruniu.