Zwodna miłości - zaproszenie na spektakl teatralny

Typ: DŻS Rok publikacji: 1996 Miejsce publikacji: Elbląg Autor:
  • Villon Francois
Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - teatr - 20 w.
  • Spektakl teatralny - 20 w.
  • Druk akcydensowy
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - repertuar
Data dodania: 08.11.2012

Teatr Dramatyczny w Elblągu zaprasza na spektakl teatralny oparty na poemacie „Wielki testament” Françoisa Villona pt.:” Zwodna miłości”. Villon, to francuskiśredniowieczny bakałarz i poeta, piszący w tonie melancholii, goryczy i gniewnej ironii o swej zmarnotrawionej młodości, o niesprawiedliwości losu oraz o urokach niewieścich. Poezja Villona łączy w sobie elementy makabryczne i groteskowe, naiwne i fantastyczne, przemawia wprost, bez średniowiecznego alegoryzmu. Spektakl "Zwodna miłości, cierpieniem zbyt droga"zostanie wystawiony na Małej Scenie elbląskiego Teatru 22.12.1996 r. Na zdjęciu imienne zaproszenie dla Pani Joanny Stasiak.