Typ: Stary druk Rok publikacji: 1778 Miejsce publikacji: Frankfurt am Mayn Autor:
  • Wood, Robert
Strony: 115 Sygnatura: 91660 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Stary druk - 18 w.
  • Pisarze i poeci starożytnej Grecji - Homer
  • Literatura angielska - życie i twórczość Homera - przekład niemieckojęzyczny - 18 w.
  • Starożytne miasta - Troja – opis – 18 w.
  • Wood, Robert (1716 lub 1717 – 1771)
Data dodania: 11.09.2019

Wydane w 1778 roku we Frankfurcie nad Menem uzupełnienie do niemieckojęzycznego przekładu Eseju na temat pierwotnego geniuszu Homera (ang. An Essay on the Original Genius of Homer) autorstwa Roberta Wooda (1716 lub 1717 - 1771) - brytyjskiego podróżnika, archeologa, podsekretarza stanu i parlamentarzysty. Uaktualnienie poszerzone został o porównawcze spojrzenie na starożytny i współczesny autorowi opracowania obraz Troi (gr. Τροία oraz Ἴλιον lub Ἴλιος Ilios, łac. Ilium) - starożytnego miasta położonego w Troadzie, u zachodnich wybrzeży Azji Mniejszej nad rzeką Skamander, znanego przede wszystkim z wojny opisanej w starogreckim poemacie epickim Iliada przypisywanym Homerowi. Niemieckojęzyczny przekład Eseju na temat pierwotnego geniuszu Homera z 1773 roku opatrzony jest w zbiorach Biblioteki Elbląskiej syg. 91659. Dokument współoprawny z innymi drukami (klocek introligatorski), sygn. 91659-91660.