Zum Andenken an das erste Preussische Musikfest, gefeiert am 2. Juni 1833 im großen Rempter der Marienburg

Typ: Książka Rok publikacji: 1833 ? Miejsce publikacji: Elbing Strony: 56 Sygnatura: IV.4 – druk 1 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Elbląg - życie muzyczne - 19.
  • Pierwsze Pruskie Święto Muzyczne
  • Zamek w Malborku
Data dodania: 30.06.2010

Druk pamiątkowy z okazji pierwszego Pruskiego Święta Muzycznego, które odbyło się w  refektarzu malborskiego zamku 2 czerwca 1833 r. Druk zawiera opis uroczystości, wykaz wykonanych utworów oraz wykaz uczestników. Inicjatywa urządzenia imprezy wyszła od elbląskiego muzyka miejskiego Ch. Urbana. Wykonawcami były towarzystwa śpiewacze i soliści z obu połączonych wówczas prowincji pruskich, m. in. z Królewca, Elbląga, Gdańska, Kwidzyna, Malborka, Ostródy i Grudziądza.

Pierwszy druk z książki współoprawnej (klocek).