Zlot Harcerstwa Ziemi Elbląskiej - kartka pocztowa

Typ: DŻS Rok publikacji: 1978 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS – VII.2 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - organizacje - 20 w.
  • Poczta Harcerska ZHP Elbląg
Data dodania: 26.10.2017

Wśród zbiorów Dokumentów Życia Społecznego Biblioteki Elbląskiej dotyczących działalności Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP) w Elblągu, z którymi możemy obcować osobiście. Znajdziemy dwa ciekawe przykłady kart pocztowych, wydawanych okazjonalnie, przez Pocztę Harcerską Chorągwi Elbląskiej. Obie karty pochodzą z 1978 roku, pierwsza z nadrukiem w lewej części karty, stylizowanej lilijki harcerskiej, w kształcie płatków kwiatu, o barwie zielonej. Zamiast okrągłego środka korony kwiatu, widać czerwono-biały herb Elbląga. Pod spodem widnieje dwuwierszowy zielony napis - "Zlot Harcerstwa Ziemi Elbląskiej". A jeszcze niżej zielony napis "PH (Poczta Harcerska) Elbląg 16-17.09.1978 r." Druga karta związana była z Nadaniem Imienia Elbląskiej Chorągwi ZHP. W swoich zbiorach posiadamy również drugi dokument w którym wzmiankowany jest ten zlot, to afisz - "Harcerstwo Ziemi Elbląskiej w Hołdzie Bohaterom Walki i Pracy" z dwudniowym programem imprez.