Ziemia Elbląska w fotogramach Henryka Jankowskiego - informator

Typ: DŻS Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 31, [1] Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - życie kulturalne - 20 w.
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Stronnictwo Demokratyczne w Elblągu - wydawnictwa
  • Stronnictwo Demokratyczne w Elblągu - historia
Data dodania: 20.11.2012

Klub Stronnictwa Demokratycznego w Elblągu wydał w 1977 r. informator dotyczący wystawy fotogramów Henryka Jankowskiego przedstawiających zabytki ziemi elbląskiej. Wystawa odbyła się w nowych pomieszczeniach Klubu Stronnictwa Demokratycznego przy ulicy Ratuszowej 10 w Elblągu. Pomieszczenia klubu po raz pierwszy służyły za salon wystawienniczy, w planach były już inne imprezy tego typu, m.in. w naszych zbiorach Dokumentów Życia Społecznego znajduje się inny przykład działalności Klubu. W materiale przedstawiono krótki rys Stronnictwa Demokratycznego (SD) w Elblągu oraz zagospodarowanie nowej siedziby. Następnie opisano przedstawione na zdjęciach zabytki. Same zdjęcia wykonano w technice czarno-białej i dodano spis fotografii wykorzystanych na wystawie. Na końcu informatora znalazły się dane tele-adresowe muzeów ziemi elbląskiej: Muzeum w Elblągu, Muzeum Zamkowe w Malborku, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, Muzeum Stutthof w Sztutowie, Muzeum Zamkowe w Kwidzynie czy Muzeum Powiśla w Sztumie.