Ziemia Elbląska; Koncert Dedykowany Ludziom Pracy w 1980 r. - program

Typ: DŻS Rok publikacji: 1980 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Wojewódzki Ośrodek Kultury w Elblągu
  • Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Elbląska"
Data dodania: 17.12.2012

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Elblągu zorganizował koncert dedykowany ludziom pracy województwa elbląskiego z okazji Święta Pracy Pierwszego Maja. Impreza odbyła się 29.04.1980 r. prawdopodobnie w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Elblągu a główną atrakcją był zespół pieśni i tańca "Ziemia Elbląska". Z programu jaki posiada w swoich zbiorach Biblioteka Elbląska wynika że zagrano m.in. Kwiaty Polskie przez kapelę należącą do zespołu, Gospodarz z Powiśla zagraną przez solistów i grupę wokalną, Tańce Lubelskie zatańczone przez balet i wiele innych. Kierownikiem artystycznym, twórcą choreografii i reżyserem był Czesław Kujawski. Grupę wokalną przygotowała i opracowania piosenek dokonała Elżbieta Firmaniuk. Kapelę prowadził Jan Wolski a opracowanie muzyczne zrealizował Zbigniew Radziej.