Zezwolenie Starostwa Trembowli - dokument urzędowy

Typ: DŻS Rok publikacji: 1924 Miejsce publikacji: Trembowla Strony: [dok. składany 9 x 11 cm ; 21 x 33 cm] Sygnatura: DŻS 15 a/101 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Starostwo Powiatowe w Trembowli
  • Druki ulotne - 20 w.
  • Zezwolenia na handel obwoźny
  • Dokumenty osobiste
  • Dokumenty urzędowe
Data dodania: 11.05.2016

Zezwolenie Starostwa Trembowli z dnia 10 maja 1924 r. wydane na nazwisko Michała Kapuścińskiego, zezwalające na obwoźny handel świniami na targach i jarmarkach. Dokument wpisano do rejestru przemysłowego: Tom I, str. 44, roz. 430. W dalszej części dokumentu pouczenie dla zainteresowanego, iż należy przedsiębiorstwo handlowe (tak zostało zakwalifikowane) ubezpieczyć w Powiatowej Kasie Chorych w Trembowli. Maszynopis wzmocniony płótnem, oklejony znaczkami opłat stemplowych (zastąpione po 1947 r. - nazwano opłatą skarbową) oraz pieczęciami. Podpis nieczytelny. Dokument o wymiarach 21 x 33 cm, po złożeniu 9 x 11 cm. [Dokumenty zakupione przez Bibliotekę Elbląską (druki ulotne: nadbitki, listy, druki urzędowe, weksle, pokwitowania etc.) - pochodzą z kolekcji Tomasza Spionka].