Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska” – afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 199 ? Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.8. biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Elbląska"
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Zespoły ludowe
Data dodania: 18.12.2012

Afisz prezentuje zespół taneczny „Ziemia Elbląska” działający przy Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Elblągu. Historia zespołu sięga 1978 roku, wtedy to rozpoczął on działalność pod kierownictwem artystycznym nieżyjącego już Czesława Kujawskiego. Po raz pierwszy zespół zaprezentował się wiosną 1979 roku i już wtedy wiadomo było, że będzie to sukces. Elbląska publiczność przyjęła zespół bardzo entuzjastycznie. Od początków swego istnienia „Ziemia Elbląska” była reprezentantem Elbląga w kraju i poza jego granicami. Zespół kultywuje tradycyjne tańce i pieśni ludowe, odgrywając znaczącą rolę w podtrzymywaniu tożsamości kulturalnej mieszkańców Elbląga i okolic. Na zdjęciu, wśród tancerzy (para w środku) pracownica Biblioteki Elbląskiej Pani Joanna Pawlukiewicz.