Zenon Burdyniewicz: malarstwo oraz Prusy Wschodnie w fotografii: Atlantyda Północy – zaproszenie na wystawy

Typ: DŻS Rok publikacji: 1994 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Fotografia - wystawa - 20 w.
  • Prusy Wschodnie - historia - wystawa fotografii
  • Burdyniewicz, Zenon
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - wystawa
Data dodania: 02.10.2012

Galeria EL w Elblągu zaprasza 8.02.1994 r. na wystawę malarstwa Zenona Burdyniewicza, który przez wiele lat mieszkał i pracował w Bartoszycach. Obecnie mieszka i tworzy w Toronto w Kanadzie. Brał udział w licznych lokalnych i regionalnych przeglądach, konkursach, plenerach i wystawach malarstwa. Uprawia grafikę i malarstwo. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych I publicznych m.in. w Niemczech, Francji, Austrii, Polsce, Szwecji, Kanadzie, Irlandii i USA. Druga wystawa zaprezentowana w Galerii EL dotyczy fotografii. Wystawa liczy ponad 500 fotografii ze zbiorów królewieckich przechowywanych w Instytucie Sztuki PAN w Warszawie. Celem ekspozycji było pokazanie piękna zabytków, prastarych grodzisk, drewnianych chat oraz urokliwych uliczek i ich mieszkańców –czyli historii oraz kultury Prus Wschodnich, regionu nazywanego Atlantydą Północy.