Zeitschrift für Theorie und Praxis des preußischen Rechts in seinem ganzen Umfange, 1834

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1834 Miejsce publikacji: Marienwerder Strony: 234 Sygnatura: 010928 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma niemieckie - 19 w.
  • Prusy - prawo - historia
  • Bobrik, Johann Friedrich Ludwig (1781-1844)
  • Kodeks prawa pruskiego
Data dodania: 15.03.2016

Czasopismo z dziedziny prawa, t. I, cz. 1., redagowane przez dwóch królewieckich prawników – Johanna Friedricha Ludwiga Bobrika (1781-1844) – radcę królewsko-pruskiego trybunału, przez sobie współczesnych znanego bardziej z twórczości poetyckiej i Heinricha Friedricha Jacobsona – wykładowcę prawa na uniwersytecie „Albertyna”. Przyczynki zamieszczone w periodyku dotyczyły wszystkich gałęzi prawa – cywilnego, karnego, administracyjnego, a także kościelnego, które także było uregulowane w kodeksie prawa pruskiego, tzw. landrechcie (jeden z redaktorów - H. F. Jacobson był teologiem i znawcą prawa kościelnego). Na karcie tytułowej znak własnościowy elbląskiego bibliofila i historyka Neumanna. Okładzina w marmurkowym papierze, krawędzie - barwione. Biblioteka Elbląska posiada Bd. I, Teil 1 - z 1834 roku.