Zeitschrift für sudetendeutsche Geschichte, 1937-1940

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1937-1940 Miejsce publikacji: Brünn,Wien,Leipzig Sygnatura: 010300 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma niemieckie - 20 w.
  • Propaganda
  • Niemcy sudeccy - periodyki
  • Mniejszości narodowe
Data dodania: 28.02.2017

Niemieckie czasopismo historyczne o charakterze propagandowym, którego celem było wspieranie tożsamości narodowej mniejszości niemieckiej w tzw. Kraju Sudeckim, włączonym po I wojnie światowej w granice Czechosłowacji, która odłączyła się od Austrii i stała się niepodległym państwem, poprzez umacnianie przekonania o wielkiej roli cywilizacyjnej i kulturalnej Niemców w Czechach na przestrzeni wieków. Czasopismo zaczęło ukazywać się w 1937 r. w czasie nasilonej kampanii propagandowej, poprzedzającej wcielenie części Czechosłowacji do Niemiec na mocy układu monachijskiego z września 1838 r.   W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajdują się numery z lat 1937-1940.