Zdjęcie ze spotkania w Elbląskich Zakładach Mięsnych - zdjęcie

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 19? Miejsce publikacji: Elbląg Sygnatura: DŻS - VII.1.1 - Solidarność biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Fotografia - 20 w.
  • Związki zawodowe - historia
  • Zakłady Mięsne w Elblągu
  • NSZZ "Solidarność" w Elblągu
Data dodania: 30.01.2013

Biblioteka Elbląska w swoich zbiorach Dokumentów Życia Społecznego posiada różne kolekcje zdjęć, m.in. z obchodów, uroczystości, spotkań autorskich, wystaw, konferencji, zebrań etc. Na zdjęciu (kadr ze spotkania w Elbląskich Zakładach Mięsnych) m. in. Edmund Krasowski, któryw latach 80-tych kierował elbląską, podziemną "Solidarnością" oraz Jarosław Kaczyński – polski polityk, również angażujący się w działalność „S”. Prezentowany dokument pochodzi z archiwum przekazanego w darze Bibliotece Elbląskiej przez NSZZ „Solidarność” Elbląg.