Zawiadomienie Miejskiego Komitetu Frontu Jedności Narodu w Elblągu do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Elblągu w związku z przypadającą 22 Rocznicą Wyzwolenia Ziemi Elbląskiej - pismo

Typ: DŻS Rok publikacji: 1967 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [1], Sygnatura: DŻS – XVII.3 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Obchody i uroczystości – 20 w.
  • Miejski Komitet Frontu Jedności Narodu w Elblągu
  • Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Elblągu
  • Pomnik Wdzięczności Żołnierzy Radzieckich przy ulicy Agrykola
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Elblągu
Data dodania: 30.06.2020

Miejski Komitet Frontu Jedności Narodu (Miejski Komitet FJN) w Elblągu wysłał, w dniu 2 lutego 1967 roku zawiadomienie do Miejskiej Biblioteki Publicznej (MBP) w Elblągu o zorganizowaniu uroczystego capstrzyku, połączonego ze złożeniem wieńców pod Pomnikiem Wdzięczności przy ulicy Agrykola. Lokalne władze samorządowe, poprosiły, więc o udekorowanie placówek kulturalnych flagami państwowymi i czerwonymi oraz hasłami o treści związanej z 22 Rocznicą Wyzwolenia Elbląga w dniach od 9 do 12 lutego. Równocześnie miała zostać wyznaczona delegacja zakładowa do złożenia wieńców na cmentarzu bohaterów radzieckich, zbiórka delegacji miała nastąpić 10 lutego 1967 roku, o godzinie 16.00 na Placu Jedności Narodu. Pod dokumentem podpisali się Przewodniczący Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Elblągu - Andrzej Dębiński i Przewodnicząca Miejskiego Komitetu Frontu Jedności Narodu w Elblągu - Kazimiera [Musiał].