Zauber des Südens. Reisebilder von Johannes Mayrhofer

Typ: Książka Rok publikacji: 1925 Miejsce publikacji: Regensburg Autor:
  • Mayrhofer, Johannes
Illustracje: 27 Strony: 100; [ 4 ] Sygnatura: KD.1914 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Literatura podróżnicza - 20 w.
  • Relacje z podróży - 20 w.
  • Europa Południowa - opis podróży - 20 w.
  • Podróże i podróżopisarstwo - 20 w.
  • Mayrhofer, Johannes (1877-1949)
Data dodania: 13.02.2023

Zauber des Südens. Reisebilder von Johannes Mayrhofer (Regensburg, 1925) - wpisująca się w długą literacką tradycję opisów podroży sięgających starożytności klasycznej i dawnych kultur orientalnych książka – przewodnik, zawierająca opis podróży po krajach Europy Południowej, której autorem jest niemiecki pisarz i publicysta Johannes Mayrhofer (1877-1949). Ilustrowana rycinami publikacja podzielona została na czternaście krótkich rozdziałów opisujących osobliwe kraje oraz magiczne miejscowości i miejsca południa Europy m.in. we Włoszech, Grecji i Turcji. Relację z podróży autor rozpoczyna w urokliwiej Genui we Włoszech i kończy na Wyspach Książęcych na Morzu Marmara (wyspy po anatolijskiej stronie Stambułu).