Zarząd Wojewódzki Związku Bojowników o Wolność i Demokrację w Elblągu Zaprasza do Udziału w Uroczystościach Wręczenia Sztandaru i XXX-lecia ZBoWiD w Elblągu - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS -VII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - organizacje - 20 w.
  • Związek Bojowników o Wolność i Demokrację w Elblągu
  • Zarząd Wojewódzki Związku Bojowników o Wolność i Demokrację w Elblągu - wydawnictwa
Pobierz plik XML Pobierz plik TXT Kategorie:
Data dodania: 29.11.2017

Opis dokumentu

Zarząd Wojewódzki Związku Bojowników o Wolność i Demokrację (ZW ZBoWiD) w Elblągu wydał zaproszenie na Uroczystości Wręczenia Sztandaru i 30-lecia tej kombatanckiej organizacji. Uroczysta gala odbyła się 9 października 1976 roku w Wojewódzkim Doku Kultury (WDK - tak wtedy nazywało się Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID przy placu Jagiellończyka). W trakcie przewidziano o godz. 10.00 Seminarium, w godzinach 17.00 - 18.30 przemówienie okolicznościowe i wręczenie sztandaru i odznaczeń a od 18.30 Występ Zespołu Marynarki Wojennej. W dwa dni później 11 października, w tym samym budynku ale w sali Teatru odbył się uroczysty koncert poświęcony nie tylko Wręczeniu Sztandaru i 30-leciu ZBoWiD ale również okazji Dnia Wojska Polskiego. Inne materiały o podobnej treści znajdziemy po wpisaniu do wyszukiwarki słów - "Związku Bojowników o Wolność" oraz fragmentów tytułu dokumentów "Zarząd Wojewódzki ZBoWiD", "Dyplom Uznania".