Zaproszenie na uroczyste zakończenie konkursu ksero – Książki mówią o morzu – druk okolicznościowy

Typ: DŻS Rok publikacji: 1992 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Biuro Organizacyjne Dni Morza Elbląg '92
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Elblągu
Data dodania: 25.04.2020

Jak co roku władze Miejskie i Wojewódzkie Elbląga w 1992 roku, przygotowywały, obchody „Dni Morza”. Powstał Komitet Organizacyjny Obchodów Dni Morza w Elblągu, zobowiązując do działań kulturalnych związanych z tą imprezą Wojewódzką Bibliotekę Publiczną (WBP) im. C. K. Norwida w Elblągu. Biblioteka przygotowała specjalny Harmonogram Obchodów „Dni Morza” w WBP, w którym nakreśliła program swoich działań w ramach imprezy. Jednym z podjętych zobowiązań było zorganizowanie konkursu czytelniczego - „Książki mówią o morzu” – regulamin konkursu znajdziecie tu. Konkurs trwał od lutego do czerwca, bo, w tym miesiącu kończyły się również Dni Morza. W konkursie miały uczestniczyć zarówno filie biblioteczne dziecięce, jak i biblioteki szkolne z Elbląga. Biblioteka przewidywała koszty rzędu 3.000 000 zł (suma kwoty przed denominacją w 1995 r.), które miała otrzymać od władz. Kwota ta miała zabezpieczać przygotowanie specjalnych druków okazjonalnych o różnej treści. To widoczne obok ksero dokumentu właściwego, dotyczył zaproszenia na uroczyste zakończenie konkursu dla Pani Barbary Lewandowskiej – Naczelnika Wydziału Społecznego. Druk jest kserowany, czarno-biały z charakterystycznym logiem WBP w Elblągu. Pod spodem treści widnieje pieczęć i podpis Dyrektora Biblioteki mgr Krystyny Greczycho, z datą czerwiec 1992. Novum w dokumencie jest specjalnie spreparowana samoprzylepna mała naklejka z logo - Dni Morza Elbląg ’92. W tym wypadku, jest to dokument wtórny kserowany (brak więc koloru). Każdy egzemplarz druku okazjonalnego z tej serii posiadał na odwrocie swój indywidualny numer pisany ołówkiem. Ze względu, że był to wtórnik oraz że był skierowany bezpośrednio do instytucji, osób - związanych z organizacją i reklamą obchodów. Posiadał na odwrocie zamiast numeru, listę czynników oficjalnych, do których wysłano zaproszenie. Inne druki z tej samej okazji, znaleźć można pod linkami – Podziękowanie za udział w konkursie …, Praca została wyróżniona ..., Praca została nagrodzona …, Pani ... . za upowszechnianie czytelnictwa i popularyzację konkursu ..., Zaproszenie na uroczyste zakończenie konkursu ….