Zamechowski Festiwal Rozmaitości - 30-lecie Zakładów Mechanicznych im. Gen. Karola Świerczewskiego 1948 - 1978 - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1978 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Wojewódzka Rada Związków Zawodowych w Elblągu
  • Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Elblągu
  • Zakładowy Dom Kultury "Zamech" w Elblągu
Data dodania: 07.02.2013

Z okazji 30-lecia (1948-1978) powstania Zakładów Mechanicznych im. gen. Karola Świerczewskiego przygotowano specjalny program kulturalny - "Zamechowski Festiwal Rozmaitości". Organizatorami obchodów były: Zakładowy Dom Kultury (ZDK) "Zamech" w Elblągu, Wojewódzka Rada Związków Zawodowych (WRZZ) w Elblągu oraz Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Elblągu. Festiwal trwał osiem dni od 09-17.09.1978 r. i przewidywał bardzo wiele imprez już to w ZDK "Zamech" (najwięcej), już to w Spółdzielczym Domu Kultury (SDK) "Pegaz" przy ulicy Robotniczej (w obecnym budynku Kościoła Bożego Ciała), już to w sali widowiskowej "Zamech" przy ulicy Fabrycznej 2 (dziś nie istnieje) czy Teatrze Dramatycznym w Elblągu. Z ciekawszych występów można wspomnieć o programie cyrku "Indras" z dawnej Czechosłowacji pt. "Artyści areny - Zamechowcom", pokazie gocartów i przejażdżek konnych na ulicy 1-Maja, koncercie kameralnym - "W Wiedeńskim nastroju" w ZDK "Zamech". Ostatnim punktem programu były występy zespołów muzycznych, turniej "czterech", kiermasze, pokazy, wystawy, koncert pt. "Obrazki Hiszpańskie" dnia 17.09.1978 r. o godz. 15.00 na ulicy 1-Maja. Oczywiście wymieniono tu tylko niektóre atrakcje z bogatego programu imprez z afisza.