Założenia programu rozwoju kultury polskiej - biuletyn

Typ: DŻS Rok publikacji: 1986 Miejsce publikacji: Warszawa Strony: 27,[2] Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasło kluczowe:
  • Kultura polska - 20 w.
Data dodania: 15.06.2012

Projekt wydany przez Komisję Kultury KC PZPR, wskazujący metody i formy pracy w zakresie upowszechniania życia kulturalnego. Rolę wiodącą mają pełnić instytucje i placówki kultury w oparciu o uchwały oraz wytyczne przedstawione w biuletynie. Polityka kulturalna ma zmierzać w przyszłości do wykorzystania zarówno tradycyjnych jak i nowoczesnych wartości kultury aby służyły one wszechstronnemu rozwojowi osobowości jednostek życia kulturalnego grup społecznych: klasowych, warstwowych i regionalnych. Powinna być współtworzona i realizowana przez wszystkich zainteresowanych: środowiska, ruchy społeczne i polityczne, instytucje i organizacje państwowe, pamiętając o zgodności z zasadami iż dobro narodu jest dobrem najwyższym.