Założenia i program obchodów XXXV rocznicy powstania Polski Ludowej - broszura

Typ: DŻS Rok publikacji: 1979 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 27 Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Urząd Wojewódzki - wydawnictwa - 20 w.
Data dodania: 01.03.2013

Urząd Miejski w Elblągu z okazji XXXV powstania Polski Ludowej wydał broszurę z założeniami oraz programem obchodów rocznicowych. Komitet Miejski PZPR (Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej) zalecał ścisłe łączenie obchodów z przypadającymi w bieżącym (1979 r.) świętami, rocznicami, wydarzeniami historycznymi (m. in.: wyzwolenie Elbląga, Międzynarodowy Dzień Dziecka, Dzień Nauczyciela etc.) Dokument zawiera kalendarz ważniejszych uroczystości, imprez masowych i spotkań oraz wykaz czynów społecznych planowanych na cały rok 1979 na rzecz miasta Elbląga (budowa parkingów, zagospodarowanie osiedli i estetyka miasta, remont ogrodzeń szkolnych, odśnieżanie ulic i placów etc.)