Założenia do projektu planu społeczno-gospodarczego Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego na 1984 r.

Typ: DŻS Rok publikacji: 1983 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 3 K. Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Miejska Rada Narodowa w Elblągu - 20 w.
  • Urząd Miejski w Elblągu - wydawnictwa - 20 w.
Data dodania: 12.11.2012

Dokument z projektem planu pracy, który powstał na bazie wytycznych Ministerstwa Kultury i Sztuki na sezon artystyczny 1983/84, z uwzględnieniem modyfikacji zawartej w Uchwale KM PZPR z dnia 3.11.1981 r., wytycznych Komisji MRN i Urzędu Wojewódzkiego. Do podstawowych zadań należeć będzie dążenie do wzrostu zasięgu i jakości uczestnictwa ludzi w kulturze, zarówno w jej tworzeniu jak i w odbiorze. Wydział Kultury i Sztuki ma ściśle współpracować z Wydziałem Oświaty i Wychowania w celu wypracowania programu i profilu działalności kulturalnej w mieście. Druk zatwierdzony 17.09.1983 r. przez kierownika Wydziału Kultury i Sztuki Marię Dulian- Święconek.