Zakład Mechaniczny „Zamech” w Elblągu

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1979 Miejsce publikacji: Gdańsk Strony: 1 K. Sygnatura: FG VIII-79/14 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Zakłady Mechaniczne „Zamech” w Elblągu
  • Fotografia
Data dodania: 02.12.2011

Autor zdjęcia : A. Kilen, W : Miesięczna Kronika Fotograficzna : województwo elbląskie – sierpień – 1979 r. (Nr 8/79). Gdańsk, Wydaw. : Krajowa Agencja Wydawnicza. Redaktor wydania : W. Amerski. Format : 21 x 28 cm. Na zdjęciu Zakład Mechaniczny „Zamech”, fabryka posiadająca bogaty park maszynowy do obróbki mechanicznej, produkująca turbiny, przekładnie zębate i ciężkie elementy okrętowe, gwarantująca usługi o najwyższym standardzie. W latach 70-tych XX wieku wielkim osiągnięciem było m.in. zakończenie budowy drugiej turbiny o mocy 360 MW. Zawarto w niej 20-tysięczny megawat mocy wszystkich turbin wyprodukowanych dotychczas w „Zamechu”.