Zabytkowa architektura drewniana w ekslibrisie. III Międzynarodowe Biennale - katalog wystawy

Typ: DŻS Rok publikacji: 1993 Miejsce publikacji: Grudziądz Sygnatura: DŻS - Ekslibrisy biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Grudziądz - historia - 20 w.
  • Znaki własnościowe
  • Ekslibrisy - tematyka
  • Architektura drewniana - ekslibrisy
  • III Międzynarodowe Biennale - katalog wystawy
Data dodania: 21.04.2015

Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu w Grudziądzu stało się znaczącą i uznaną imprezą kulturalną w życiu miasta. Ekslibrisy grudziądzkie były prezentowane na licznych wystawach poza granicami Polski, m.in. w Kazachstanie i w Niemczech. Katalog obejmuje 241 jednostek bibliograficznych oraz kilkanaście reprodukcji ekslibrisów, m. in. Mariana Klincewicza, Mariny Maksutovej, Rusłana Agirby, Juliusza Szczęsnego-Batury, Wasilija Leonienko, Romana Muchy i in. Przewodniczący wystawy: Sylwester Kania.