Yoga : tajemna wiedza Indyi. Wyd. 2 przejrz. i uzup.

Typ: Książka Rok publikacji: 1912 ? Miejsce publikacji: Lwów Autor:
  • Wiedenmann, Bapt.
Strony: 113 Sygnatura: L-7104 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Joga
  • Folozofia
  • Indie
Data dodania: 31.10.2011

Joga to system filozoficzny pochodzący ze starożytnych Indii, mający ponad 5 tysięcy lat. Słowo "joga" oznacza łączenie, scalanie, ujarzmianie, okiełznanie. Praca w jodze to praca wsłuchiwania się w swoje ciało, umysł i wnętrze. Jest to działanie w kontekście współgrania, zjednoczenia tych trzech struktur stopniowo, bez narzucania sobie konkretnych, z góry założonych osiągnięć. Według filozofii jogi ciało i umysł są ze sobą połączone i wzajemnie na siebie oddziałują. Poprzez jogę uczymy się jak odnaleźć spokój wewnętrzny oraz harmonię we współistnieniu z otaczającym nas światem. Johann Baptist Wiedenmann w swojej książce przedstawił tajemną wiedzę o oddechu, praktyczne zastosowanie woli i myśli w życiu człowieka, filozofię Paracelsusa, magnetyzm leczniczy oraz omówił „śmierć mistyczną”. (Tłumaczenie Stanisława Womeli). Książka z serii : Biblioteka Wiedzy Ogólnej. Na końcu tekstu zamieszczono reklamy książek wydanych przez wydawnictwo „Kulturę i Sztukę”.