XXXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej: Frombork-Elbląg-Stegna – informator

Typ: DŻS Rok publikacji: 1998 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 35 Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Frombork - muzyka - 20 w.
  • Festiwal Muzyki Organowej we Fromborku
  • Muzyka organowa - koncert
  • Organy - muzyka - historia
  • Elbląskie Towarzystwo Kulturalne w Elblągu
Data dodania: 23.10.2012

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Wydział Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu, Rada Miasta i Gminy Frombork oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Stegnie wydały informator: „XXXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej”, który odbędzie się w dniach 20.06-16.08.1998 r. Informator w opracowaniu Pawła Cabały, zawiera historię fromborskiego festiwalu; historię organów we Fromborku, Stegnie i Elblągu ; terminarz koncertów w poszczególnych miastach oraz biogramy ze zdjęciami uczestników koncertów. Ze względu na cykliczność tej imprezy w naszych zbiorach pozostało po niej kilka dokumentów - można się z nimi zapoznać po wpisaniu do wyszukiwarki słów -  Festiwal Muzyki Organowej: Frombork-Elbląg-Stegna. W programie zapowiedź solistów (m.in.: Radosław Pluta, Wacław Golonka, Christopher Herrick) oraz występ Orkiestry Kameralnej „Pro Musica Antiqua” z Olsztyna, Zespołu Muzyki Dawnej „Capella all’ Antico" z Elbląga etc.