XXV lat SIMP w Elblągu - afisz

Typ: DŻS Rok publikacji: 1973 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - gospodarka - 20 w.
  • Elbląg - organizacje użyteczności społecznej - 20 w.
  • Elbląski Dom Kultury
  • Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich w Elblągu
Data dodania: 12.03.2019

W dniach od 25 maja do 1 czerwca 1973 roku w godzinach od 10.00 do 21.00, jak wynika z afisza, odbyła się w Elblągu ciekawa wystawa techniczna. Została zorganizowana w Domu Kultury na placu Kazimierza Jagiellończyka przez elbląski oddział SIMP. Tajemniczy i tak charakterystyczny dla czasów zeszłego systemu skrót oznaczał Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Wśród naszych zbiorów posiadamy jeszcze inne dokumenty związane z działalnością tejże organizacji, dwa związane z 20-leciem SIMP Ziem Północnych i Zachodnich w Elblągu dotyczące programu Zjazdu Delegatów oraz kuponu obiadowego na ten Zjazd. Wspomniana wyżej wystawa techniczna nazywała się - "Przemysł Regionu Elbląskiego". Afisz anonsowany został przez Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich w Elblągu.