XXV Festiwal Muzyki Organowej: Frombork-Elbląg-Stegna – informator

Typ: DŻS Rok publikacji: 1992 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 48, [2] Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Frombork - muzyka - 20 w.
  • Festiwal Muzyki Organowej we Fromborku
  • Muzyka organowa - koncert
  • Organy - muzyka - historia
  • Elbląskie Towarzystwo Kulturalne w Elblągu
Data dodania: 23.10.2012

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Wydział Spraw Społecznych Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu, Urząd Miejski w Elblągu, Towarzystwo Miłośników Fromborka, Rada Miejska we Fromborku oraz Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie wydały informator: „XXV Festiwalu Muzyki Organowej, który odbędzie się w dniach 08.06-14.09.1992 r. Informator w opracowaniu Pawła Cabały, zawiera historię fromborskiego festiwalu ; historię organów we Fromborku, Stegnie i Elblągu (te części opracowane również w języku polskim, angielskim i niemieckim); terminarz koncertów w poszczególnych miastach oraz biogramy ze zdjęciami uczestników koncertów. W programie zapowiedź solistów, m.in.: Anny Buczek, Pawła Cabały, Andrzeja Chorosińskiego, Rolfa Juliusa Kocha i in. oraz występ Zespołu Muzyki Dawnej „Capella all’ Antico" z Elbląga. Na końcu informatora zamieszczono reklamy („Elbrewery” oraz Zakładu Usług Budowlanych w Elblągu). Festiwal Muzyki Organowej: Frombork-Elbląg-Stegna był imprezą cykliczną i pozostało po niej kilka dokumentów z różnych lat jej funkcjonowania, możemy do nich dotrzeć wpisując słowa - Festiwal Muzyki Organowej: Frombork-Elbląg-Stegna.