XX- Lecie Muzeum Zamkowego w Malborku w 1981 r. - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1981? Miejsce publikacji: Malbork Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XV biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Malbork - historia - 20 w.
  • Malarstwo - wystawa - 20 w.
  • Muzeum Zamkowe w Malborku - wystawa
Data dodania: 17.01.2013

Muzeum Zamkowe w Malborku w ramach obchodów uroczystości 20-lecia powstania muzeum przygotowało dwie wystawy - "Laureaci międzynarodowych biennale ekslibrisu współczesnego" oraz "Malarstwo flamandzkie XVII wieku ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie". Wydrukowane zaproszenie pod którym podpisali się - "Dyrekcja i pracownicy", informowało o otwarciu tych wystaw w dniu 6.06 o godz. 12.00. Brak jest uściślenia informacji o jaki chodzi rok, prawidłowa data to 1981 r. W czasie uroczystości prof. dr Jan Białostocki wygłosił wykład p.t. "Rubens w oczach potomnych". Na zaproszeniu znalazł się również fragment utworu "Medyceusze" Stanisława Brzozowskiego.