XVI Ogólnopolski Konkurs Piosenki Radzieckiej, Eliminacje Wojewódzkie w Elblągu w 1977 r. - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu
  • Miejski Ośrodek Kultury w Elblągu
  • Elbląg - historia - 20 w.
Data dodania: 11.12.2012

Wojewódzki Ośrodek Kultury urządził eliminacje wojewódzkie szesnastego ogólnopolskiego konkursu piosenki radzieckiej, które odbyły się 26.02.1977 r. o godz. 14.00 w sali Spółdzielczego Domu Kultury (SDK) "Pegaz". Uczestnicy eliminacji wojewódzkich zostali m.in. wcześniej wytypowani w lokalnych konkursach środowiskowych. Po eliminacjach następnego dnia miał się odbyć koncert w Teatrze Dramatycznym. SDK "Pegaz" od 1976 r. mieścił się w budynku odnowionego kościoła Bożego Ciała przy ulicy Blacharskiej. W grudniu 1981 wojewoda elbląski na wniosek NSZZ "Solidarność" wydał decyzję o zwróceniu kościoła pw. Bożego Ciała władzom kościelnym.