XV Elbląskie Dni Muzyki Dawnej – zaproszenie na kocert

Typ: DŻS Rok publikacji: 2010 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 3 K. Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Zespół Muzyki Dawnej w Elblągu
  • Muzyka dawna - Elbląg - koncert
  • Druk akcydensowy
Data dodania: 22.10.2012

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Młodzieżowy Dom Kultury i Biblioteka Elbląska zapraszają na występy zespołów muzyki dawnej, które odbędą się 16-17.10.2010 r. na Podzamczu Muzeum w Elblągu. W programie wystąpią m.in.: szkolne zespoły muzyki dawnej biorące udział w warsztatach o tematyce „Klawesyn w muzyce dawnej”: Il Flauto Dolce, Capella Antiqua da Camera, Pomezania, Kapela Marcina. Przeboje muzyki dawnej wykona zespół Sabionetta, a utwory F. Chopina (pieśni, preludia i mazurki) wykona kwintet fletowy „Skuti Ensemble”. W koncercie galowym z muzyką francuskiego Baroku wystąpi Jarosław Licznerski (flet altowy). Imprezę zorganizowano przy pomocy finansowej Urzędu Miejskiego w Elblągu.