αXPΣω! Probata probationis de absoluta electione ac reprobatione improbatio, contra Calvinianos...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1688 Miejsce publikacji: Lipsiae Autorzy:
  • Alberti, Valentin
  • Nitzsche, Christian
Strony: [10] K. Sygnatura: Pol.7.II.2578 biblioteka cyfrowa link Języki: grc, lat Hasła kluczowe:
  • Alberti, Valentin (1635-1697)
  • Druk teologiczny - 17 w.
  • Dysputacja
Data dodania: 07.01.2014

Debata prowadzona przez filozofa, teologa luterańskiego i profesora Valentina Albertiego (1635-1697). Tematem była dezaprobata wobec kalwinistów. Oponentem w rozprawie był Christian Nitzsche. Dyskurs publiczny miał miejsce 9.10.1688 r. w Lipsku. Przed kartą tytułową rękopiśmienny spis treści. Na końcu tekstu gratulacje dla autora od studentów teologii M. Gottlieba Stöckhardta, Joh. Georgiusa Tischera oraz Amandusa Cunradi (Sora-Lus). Dawne sygnatury druku: R.5. Misc.5. Zewnętrzne oznaczenia: DT, DS. Typ oprawy – biały pergamin (oprawa z japem)(oprawa zniszczona); okładzina – tektura; krawędzie – barwione; wysunięcie pojedynczych kart lub składek; niewielkie zagniecenia/ubytki/przedarcia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu "Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej". Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.2578- Pol.7.II.2620.