XI Elbląskie Noce Teatru i Poezji - Festiwal Piosenki Wartościowej - program teatralny

Typ: DŻS Rok publikacji: 2007 Miejsce publikacji: Elbląg Sygnatura: DŻS - XII.3.1 - programy /foldery biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - repertuar
  • Teatr w Elblągu - 21 w.
  • Festiwal Piosenki Wartościowej w Elblągu - 21 w.
Data dodania: 23.02.2009

XI Elbląskie Noce Teatru i Poezji. Alicja Majewska, Anna Samusionek, Piotr Machalica i Grzegorz Turnau to tylko część artystów, którzy wystąpią na trzydniowych XI Elbląskich Nocach Teatru i Poezji (24-26 sierpień 2007 r.) Na tej największej w Elblągu imprezie łączącej piosenkę, teatr i sztukę plenerową od piątku przez trzy dni będą gościć laureaci najważniejszych festiwali i konkursów piosenki poetyckiej i aktorskiej oraz znane gwiazdy polskiej sceny. Już pierwszego dnia imprezy wystąpi znany krakowski wokalista i kompozytor Grzegorz Turnau. Zaprezentuje on materiał ze swojej ostatniej bardzo dobrze przyjętej przez krytykę i publiczność płyty z piosenkami Marka Grechuty "Historia pewnej podróży". Przed Turnauem zaprezentują się laureaci Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, czy spotkań zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie. Drugiego dnia na scenie zobaczymy musical, który stał się legendą współczesnego teatru muzycznego - "Skrzypek na dachu". Będzie to spotkanie z porywająca, przebojową muzyka, ciekawymi układami choreograficznymi oraz z niepowtarzalnym poczuciem humoru zaprezentowanym przez chór, balet i orkiestrę Teatru Muzycznego w Poznaniu. Trzeci dzień festiwalu będzie spotkaniem z olbrzymim - bo prawie 20-osobowym gronem - artystów, znanych gwiazd polskiej estrady i aktorów. Spotkaniem tym będzie specjalnie przygotowany na elbląską imprezę koncert, zatytułowany "Najwcześniej później" w reżyserii Laco Adamika. Złożą się na niego piosenki autorstwa Krzysztofa Cezarego Buszmana, który podczas tego koncertu świętować będzie swoje 40 urodziny. Przy okazji warto wspomnieć, iż promotorką poety była sama Agnieszka Osiecka. Wśród wykonawców, którzy wystąpią na Podzamczu, znajdą się m. in.: Halina Frąckowiak, Grażyna Łobaszewska, Alicja Majewską, Anna Samusionek, Włodzimierz Korcz, Piotr Machalica. Koncert poprowadzi Krzysztof Kolberger.