Występ zespołu ludowego w Parku Dolinka w Elblągu [fotografia]

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1979 ? Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 zdjęcie Sygnatura: DŻS - fotografie biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Park XXV-lecia PRL w Elblągu
  • Park Dolinka w Elblągu
  • Amfiteatr w Parku Dolinka w Elblągu
  • Zespoły ludowe w Elblągu
  • Fotografie
Data dodania: 28.11.2017

Na zdjęciu uwieczniono jeden z występów zespołu ludowego, który miał miejsce w amfiteatrze Parku XXV-lecia PRL w Elblągu. Park, który powstał w 1934 roku, po wojnie porządkowano etapami w oparciu o tzw. "czyny społeczne". Intensywne prace miały miejsce w 1969 i 1970 r., dotyczyły północnej części doliny „Dzikuski”. Powstało wówczas boisko do siatkówki, strzelnica (chociaż ta istniała już przed wojną), wyasfaltowano 700 m alejek, umocniono brzegi, wyremontowano betonowe kaskady. Park wzbogacony został przez posadzenie gęstego szpaleru topól wzdłuż samej rzeczki zwanej „Dzikuską”. Inżynier J. Witkowski zaprojektował nowe mostki dla spacerujących tam mieszkańców. Wielką atrakcją dla mieszkańców Elbląga był amfiteatr w centrum parku. Organizowano tutaj koncerty oraz festyny z udziałem lokalnych oraz przyjezdnych gwiazd muzyki popularnej. Na przełomie kilkudziesięciu lat z różnych okazji wystąpiło tutaj wiele zespołów muzycznych z różnych nurtów od popu, poprzez klasykę po heavy metal. W ostatnich latach obiekt ulega niszczeniu i zapomnieniu.