Wystawa tkaniny artystycznej: Grupa 5 + 1 - folder

Typ: DŻS Rok publikacji: 1992 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 6 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Tkanina - wystawa - 20 w.
  • Sztuka współczesna - wystawa
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - informator
Data dodania: 08.10.2012

Centrum Sztuki Galeria EL zaprezentowało 29.10.1992 r. wystawę tkaniny artystycznej. Swoje prace zaprezentowali absolwenci PWSSP w Gdańsku: Barbara Badowska, Ewa Łukiewska, Małgorzata Owsianowska-Prokofjew, Krystyna Gronowska-Wantuch, Maria Wituszyńska-Szpindor, Aleksander Widyński oraz gościnnie Peter Horn z Niemiec. Artyści odrzucili kanony tradycyjnego gobelinu, zachowując to co w jego tradycji najlepsze: szacunek dla barwy i kompozycji oraz warsztatową solidność. Wydany folder (w języku polskim i angielskim) zawiera biogramy artystów, ich osiągnięcia oraz przykłady ich twórczości. Opracowanie: Teresa Szydłowska, w swoich zbiorach posiadamy również zaproszenie na tę wystawę.