Wystawa prac studentów PWSSP Poznań wykonanych w ramach Studium Eksperymentalnego w Zamechu – katalog

Typ: DŻS Rok publikacji: 1970 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 4 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Formy Przestrzenne w Elblągu
  • Studium Eksperymentalne w Galerii EL
  • Zakład Mechaniczny „Zamech” w Elblągu
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - informator
Data dodania: 10.09.2012

W 1970 r. Laboratorium Sztuki Galeria EL w Elblągu zorganizowało dla studentów warsztaty, które rozbudziły i poszerzyły doświadczenia młodych uczestników, czego skutkiem było wykonanie przy pomocy pracowników Zamechu form przestrzennych. Prace wyeksponowano 26.07.1960 w Galerii EL.Na dorobek składało się 19 propozycji artystycznych. Folder zawiera zdjęcia prac (czarno-białe), m.in. Jana Górskiego, Adama Graczyka, Marioli Kalickiej, Andrzeja Pniewskiego, Michała Kubiaka, Eugeniusza Olechowskiego i Piotra Maksymiuka. Redakcja: Ryszard Tomczyk, opracowanie graficzne: Gerard Kwiatkowski, zdjęcia: Aldona Zdanowska-Hosbein i Leonard Poczwajtis.