Wystawa malarstwa Tadeusza Makowskiego w Muzeum (Elbląg)

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1978 Miejsce publikacji: Gdańsk Strony: 1 K. Sygnatura: FG VIII-78/5 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Muzeum w Elblągu - wystawa
  • Makowski, Tadeusz (1882-1932)
  • Malarstwo polskie - 20 w.
Data dodania: 07.03.2012

Autor zdjęcia : P. Kajmer, W : Miesięczna Kronika Fotograficzna : województwo elbląskie – sierpień – 1978 r. (Nr 8/78). Gdańsk, Wydaw. : Krajowa Agencja Wydawnicza. Format: 24 x 18 cm. Zdjęcie prezentuje kadr z wydarzenia artystycznego jakie miało miejsce w Muzeum w Elblągu – wystawy malarstwa Tadeusza Makowskiego (1882-1932). Bohaterami obrazów Makowskiego są przeważnie dzieci, jako małe figurki w spiczastych czapeczkach, pokazane w nastrojowych scenach domowych, teatralnych, muzycznych czy maskaradowych. Malował też kompozycje zawodów i groteski charakterologiczne. Pozostawił ponad 600 obrazów olejnych, kilka tysięcy rysunków, akwarel i rycin. Był jednym z najwybitniejszych malarzy polskich XX wieku.