Wystawa malarstwa Laureatów nagrody im. Jana Cybisa – zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 2004 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.5 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - wystawa
  • Elbląg - kultura - 20 w.
Data dodania: 05.09.2012

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza 17.06.2004 r. na wernisaż twórczości dziesięciu laureatów nagrody im. Jana Cybisa oraz trzech malarzy wyróżnionych nagrodą Firmy Talens. Elbląska ekspozycja należy do jednej z nielicznych, które pokazały obrazy malarzy o znaczącym dorobku ; postaci, które mają swój wkład w rozwój malarstwa polskiego. Autorzy prac: Tadeusz Dominik, Jacek Sempoliński, Stefan Gierowski, Jan Tarasin, Łukasz Korolkiewicz, Zbigniew Makowski, Henryk Błachnio, Jan Dobkowski, Jerzy Mierzejewski, Leon Tarasewicz i Tomasz Ciecierski. Nagroda Talensa - prace zaprezentują: Anna Trochim, Apoloniusz Węgłowski i Mariusz Dąbrowski.