Wystawa malarstwa: Frombork 75 – afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XII.5 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Frombork - sztuka - 20 w.
  • Związek Polskich Artystów Plastyków w Olsztynie
  • „Spotkania Fromborskie 75” - wystawa
  • Urząd Wojewódzki w Elblągu
  • Muzeum w Elblągu - wystawa
Data dodania: 12.11.2012

V Plener Malarski odbył się pod hasłem „Spotkania Fromborskie 75”. Został on zorganizowany przez olsztyński oddział Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Wydziały Kultury i Sztuki Urzędów Wojewódzkich w Elblągu i Olsztynie. Historia plenerów sięga roku 1971 , kiedy to odbyło się plener-sympozjum z okazji 500-lecia urodzin Mikołaja Kopernika. Artyści biorący udział w „Spotkaniach 75” urządzili dwie wystawy: inauguracyjną, prezentującą po jednej pracy każdego z uczestników oraz roboczą ekspozycję na zakończenie pleneru. Właściwa wystawa liczyła ponad 80 prac m.in. Haliny Bajońskiej, Przemysława Brykalskiego, Marii Collin, Haliny i Janusza Eysymont, Barbary Hulanickiej, Haliny Koralewicz i wielu innych artystów. Muzeum w Elblągu zaprasza od kwietnia do maja 1976 r. na ekspozycję malarstwa z pleneru Frombork 75. Więcej informacji n atemat tych cyklicznych imprez można znaleźć wpisując słowa - "Spotkania Fromborkie".