Wydział Oświaty i Wychowania, 1987-1989 [kronika]

Typ: DŻS Rok publikacji: 1987-1989 Miejsce publikacji: Elbląg Sygnatura: DŻS - XI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Wydział Oświaty i Wychowania w Elblągu
  • Szkolnictwo - Elbląg - historia
  • Wydarzenia kulturalne w województwie elbląskim
  • Księgi pamiątkowe
  • Wycinki prasowe
Data dodania: 05.02.2018

Pamiątkowa kronika z lat 1987-1989 prowadzona przez A. Adamowską i M. Maroszek, dokumentuje wybrane wydarzenia oświatowe województwa elbląskiego. W kronice zachowały się wycinki prasowe z gazet "Dziennik Ludowy", "Dziennik Bałtycki", "Głos Wybrzeża", "Wiadomości Elbląskie", "Głos Nauczycielski"; zaproszenia okazjonalne ; dyplomy wystosowane przez Wydział Oświaty i Wychowania w Elblągu dla szkół za współzawodnictwo w zawodach międzyszkolnych. Z zachowanych wycinków otrzymujemy informacje o sprawach bieżących, nurtujących oświatę i szkolnictwo, uroczystościach i jubileuszach szkół, m.in. budowie nowego obiektu szkolnego nad Jarem, otwarcie pierwszego prywatnego przedszkola w Elblągu, 30lecia Szkoły Podstawowej Nr 15, 60lecia Ligi Ochrony Przyrody, wiadomości dotyczące odznaczonych nauczycieli etc. Ostatnimi wklejonymi dokumentami są karty okolicznościowe i życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.