Wyciąg w Sprawie Ustalenia Opłat Za Przewozy Środkami Miejskiej Komunikacji Masowej w Województwie Elbląskim - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1987 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VI.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - gospodarka - 20 w.
  • Elbląg - transport - 20 w.
  • Wojewódzkie Przedsiębiorstwo komunikacyjne w Elblągu
  • Organizacja pracy - 20 w.
  • Zakłady pracy - 20 w.
  • Urząd Wojewódzki w Elblągu - wydawnictwa - 20 w.
Data dodania: 27.08.2013

Wojewoda Elbląski wydał zarządzenie nr 15/87 z dnia 15.05.1987 r., wyciąg z tego zarządzenia wydano w formie afisza informacyjnego, który znalazł się wśród zbiorów Dokumentów Życia Społecznego Biblioteki Elbląskiej. Za wykonanie postanowień tego wyciągu uczyniono odpowiedzialnym Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (WPK) w Elblągu, którego Dział Organizacji i Kontroli Przewozów mieściło się wówczas przy zajezdni tramwajowej na ulicy Dzierżyńskiego 91 (obecnie w 2013 r. ulica Browarna). Paragraf pierwszy wyciągu określał m.in. opłaty jednorazowe za przewozy osób środkami miejskiej komunikacji dzienne - bilet normalny kosztował 9 zł a jego odpowiednik ulgowy 4,50 zł, jak również nocne - bilet normalny kosztował 18 zł a ulgowy 9 zł. Na liniach podmiejskich wychodzących poza granice administracyjne miasta bilet normalny kosztował 24 zł a ulgowy 12 zł. W paragrafie czwartym wyznaczono kwoty za bilety miesięczne, paragraf ósmy ustalał wysokość opłaty specjalnej bez ważnego biletu a paragraf dziewiąty określał termin obowiązywania zarządzenia od 01.06.1987 r.