Współzawodnictwo w dziedzinie upowszechniania postępu rolniczego na bazie czytelnictwa literatury i prasy fachowej - broszura

Typ: DŻS Rok publikacji: 1978 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 6, Sygnatura: DŻS - VI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - rolnictwo - historia - 20 w.
  • Wojewódzki Związek Spółdzielni Rolniczych "Samopomoc Chłopska"
  • Państwowe Gospodarstwo Rolne w Elblągu
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Elblągu
Data dodania: 18.10.2012

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Elblągu wydała w 1978 r. broszurę w której zaprezentowano konkurs "Współzawodnictwo w dziedzinie upowszechniania postępu rolniczego na bazie czytelnictwa literatury i prasy fachowej" dla pracowników Bibliotek Oddziałowych WBP, Gminnych Bibliotek Publicznych, Filii Bibliotecznych i Punktów Bibliotecznych w celu wytworzenia nawyku korzystania z książki i czasopisma rolniczego. W broszurze przedstawiono kryteria oceny dla bibliotek wszystkich szczebli którą miała dokonać obradująca w grudniu 1978 r. komisja złożona z przedstawicieli wspierających imprezę. Konkurs wspierały wojewódzkie instytucje rolnicze w liczbie siedmiu m. in. Zjednoczenie Przedsiębiorstw Państwowej Gospodarki Rolnej w Elblągu, Wojewódzki Związek Kółek Rolniczych, Wojewódzki Związek Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych, Wojewódzki Związek Spółdzielni Rolniczych "Samopomoc Chłopska". W konkursie przewidziano wysokie nagrody dla pracowników bibliotek.