Wskaźniki bazy i czytelnictwa w bibliotekach publicznych województwa elbląskiego w/g stanu na dzień 31.12. 1978 r. – tabela a

Typ: DŻS Rok publikacji: 1978 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2, [1] Sygnatura: DŻS - XVII.3 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Elblągu – historia – 20 w.
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Elblągu
Data dodania: 17.05.2020

Dział Instrukcyjno-Metodyczny Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. C. K. Norwida w Elblągu przedstawił dane dotyczące czytelnictwa w nowo utworzonym województwie elbląskim w postaci dwóch pochodzących z 1978 roku ale różniących się zakresem danych tabelach, dla ułatwienia czytelników nazwiemy je tabela „a” i tabela „b”. Widoczna obok tabela „a” posiada kolumny pionowe z następującymi danymi – Liczba porządkowa, Biblioteka (zarówno, miejska, miejsko-gminna oraz gminna), mieszkańcy  i czytelnicy przypadający na jedną placówkę, Wypożyczenia na 1 czytelnika i na 1 wolumen ostatnia rubryka pionowa wskazywała procent czytanej literatury popularno-naukowej. Uzupełnieniem tych danych może być dokument – „Niektóre wskaźniki dotyczące działalności bibliotek publicznych …”.