Województwo Elbląskie 1978 Przegląd Liczbowy - broszura

Typ: DŻS Rok publikacji: 1979 Miejsce publikacji: Gdańsk Strony: [8] Sygnatura: DŻS - III biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - statystyka - 20 w.
  • Budżet - statystyka - 20 w.
  • Regionalny Ośrodek Informacji Naukowej, Technicznej i Ekonomicznej w Gdańsku
Data dodania: 08.05.2019

W związku z utworzeniem 1 czerwca 1975 roku Województwa Elbląskiego, powstała potrzeba informacji statystycznej, dotyczącej nowej jednostki administracyjnej kraju. Informacje taką przygotował Regionalny Ośrodek Informacji Naukowej, Technicznej i Ekonomicznej w Gdańsku. Wydał w 1978 r. broszurkę formatu kieszonkowego wielkości 12x8,5 cm przedstawiającą dane liczbowe nowego województwa elbląskiego. Rok wcześniej to samo wydawnictwo przygotowało taką samą edycję broszurki, formatu kieszonkowego. Zawarte w niej dane dotyczą przedziału czasowego 1977-1978. Zawarte w niej informacje dotyczą m.in. danych geograficznych, podziału administracyjno-terytorialnego (4 miasta, 11 gmin wiejsko-miejskich i 26 gmin wiejskich), ludności i zatrudnienia, inwestycji, budownictwa, rolnictwa, transportu i łączności. Znajdziemy tam również informacje na temat handlu i gastronomii, gospodarki mieszkaniowej i komunalnej, ochrony zdrowia, budżetu i finansach oraz turystyce. Natomiast razem potraktowano takie zagadnienia jak oświata, nauka, kultura i sztuka.