Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Spółdzielczości Pracy „Start” w Elblągu - biuletyn Nr 7

Typ: DŻS Rok publikacji: 1987 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 26 Sygnatura: DŻS - XII.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - sport - historia - 20 w.
  • Zakłady pracy - 20 w.
  • Niepełnosprawni - sport
  • Organizacje sportowe
  • Zrzeszenia sportowe
  • Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Spółdzielczości Pracy „Start” w Elblągu
Data dodania: 10.10.2012

W 1987 r. Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Spółdzielczości Pracy „Start” w Elblągu obchodziło swoje X-lecie powstania. W ciągu dziesięciu lat istnienia zrzeszenie zanotowało dynamiczny rozwój na rzecz kultury fizycznej, turystyki i wypoczynku w środowisku spółdzielczości pracy. Powołano w tym czasie 14 kół zrzeszających 4590 członków. Rok 1986 przyniósł - 473 imprezy dla 21747 uczestników. Wiele sukcesów odniesiono w sporcie niepełnosprawnych, wychowano znanych zawodników, reaktywowano drużynę seniorów w boksie, wybudowano budynek socjalny w Parku Modrzewie etc. Wszystkie działania były możliwe dzięki działaczom społecznym, m.in. Helenie Bednarz, Władysławowi Banaszakowi, Markowi Głowińskiemu i wielu innym. Biuletyn oprócz rysu historycznego zawiera dane statystyczne, sprawozdania i tabele podsumowujące działalność i dorobek osiągnięć sportowych w poszczególnych zakładach pracy np.: „Elsin”, „Postęp”, „Wolność” i in.