Wojewódzki Przegląd Jakości z 1977 roku - afisz

Typ: DŻS Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Naczelna Organizacja Techniczna w Elblągu
Data dodania: 12.03.2019

W dniach od 31 maja do 5 czerwca 1977 roku, gdy istniało Województwo Elbląskie, NOT (Naczelna Organizacja Techniczna) w Elblągu zorganizował Wojewódzki Przegląd Jakości. Aby umożliwić odbiorcom dotarcie na szereg związanych z tym przeglądem imprez wydrukowano program imprez na afiszu. W zbiorach Dokumentów Życia Społecznego Biblioteki Elbląskiej posiadamy dwa egzemplarze tego afisza. Inauguracja miała miejsce 31.05.1977 roku o godzinie 12.00 w sali Urzędu Miejskiego przy ulicy Łączności w Elblągu, o godzinie 14.00 miało miejsce uroczyste otwarcie wystaw na placu Jagiellończyka także w Elblągu. Wystawy były otwarte codziennie od godziny 14.00 do 20.00 ale w różnych miejscach np. Plac Jagiellończyka, na ulicy Teatralnej, Wigilijnej na Osiedlu Zawada, w Wojewódzkim Ośrodku Kultury lub na Starym Mieście w Elblągu. Dotyczyły różnego rodzaju przemysłów - ciężkiego, maszynowego, rolniczego, lekkiego, spożywczego oraz budownictwa mieszkaniowego. Oprócz wystaw przygotowano szereg odczytów w różnych dniach o różnych porach w większości wypadków w sali NOT-u przy ulicy Armii Czerwonej (obecnie Królewieckiej). Jeden odczyt przygotowano specjalnie dla młodzieży i wygłoszono go 01.06.1977 r. o godzinie 13.00 w sali ZSZ (Zasadniczej Szkole Zawodowej) Nr 1 przy ulicy Komeńskiego. Pod koniec trwania przeglądu w dniach 4-5 czerwca 1977 roku przygotowano dla mieszkańców miasta koncerty (w tym koncert życzeń dla Ludzi Dobrej Roboty, koncert dla Przodowników Jakości), dyskotekę dla młodzieży, które odbywały się w różnych miejscach. Wystąpiły w nich Orkiestra Wojskowa, Zespół Artystyczny "Zamech" oraz zespoły regionalne. Wystawę zakończył w dniu 05.06.1977 roku o godzinie 20.00 pokaz sztucznych ogni.