Wojewódzki Ośrodek Kultury w Elblągu ; "Elsam" ; Żegluga Gdańska [fotografie]

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1976 ? Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 3 zdjęcia Sygnatura: DŻS - fotografie biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Żegluga Gdańska w Elblągu
  • Statek pasażerski "Łabędź"
  • Wojewódzki Ośrodek Kultury w Elblągu
  • Fotografie
Data dodania: 21.11.2017

Na zdjęciach m.in. mały statek pasażerski "Łabędź" wyprodukowany w latach 60tych XX wieku, z 65 miejscami, do przewozu na szlaku Kanału Elbląskiego (przez pochylnię). W roku 1999 było takich oraz mniejszych (na 35 osób oraz 12) osiem statków w zasobach białej floty Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej. Statki tego armatora przewoziły rocznie około 50 tys. pasażerów. Na kolejnym zdjęciu: Wojewódzki Ośrodek Kultury w Elblągu powołany w 1975 r. w związku z wprowadzeniem nowego podziału administracyjnego kraju i utworzeniem województwa elbląskiego. Placówka została zorganizowana na bazie działającego od 1962 r. Elbląskiego Domu Kultury, przekształconego na początku lat 70-tych w Elbląski Ośrodek Kultury. W 1978 r. z WOK-u wydzielono samodzielny Miejski Ośrodek Kultury (MOK). Z początkiem 1982 r. WOK i MOK połączono ponownie w Elbląski Ośrodek Kultury. Na kolejnym zdjęciu budynek "Elsam" przy ul. Grunwaldzkiej, w którym mieściły się m.in. sklep spożywczy oraz sklep obuwniczy.