Wojewódzki Ośrodek Informacji i Reklamy Turystycznej - informator

Typ: DŻS Rok publikacji: 1979-1980 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - II.8 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - turystyka - 20 w.
  • Województwo elbląskie - informator
  • Turystyka - informator - 20 w.
  • Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Gospodarki Turystycznej El-Tourist
Data dodania: 19.11.2012

Wojewódzki Ośrodek Informacji i Reklamy Turystycznejdziałający przy Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Gospodarki Turystycznej (WPGT) El-Tourist wydawał od 1979 r. serię rozkładanych "kieszonkowych" folderów turystycznych wielkości 16,5x5,5 cm poświęconych miejscowościom wypoczynkowym lub terenom dawnego województwa elbląskiego. Cechą charakterystyczną wydawnictwa jest plan-szkic danej miejscowości lub terenu z naniesionymi informacjami o kulturze, zabytkach, bazie gastronomiczno-noclegowej, komunikacji, sferze usług czy administracji lokalnej ważnych dla turysty. W materiale przestawiono historię miejscowości lub terenu, opisano sąsiednie ciekawe atrakcje i dojazd do nich.