Wojewódzka Inauguracja Roku Kulturalnego 1996-97 - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1996 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Pobierz plik XML Pobierz plik TXT Kategorie:
Data dodania: 19.04.2019

Wojewoda Elbląski, Prezydent Miasta Elbląga oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Elblągu przygotowały Wojewódzką Inaugurację Roku Kulturalnego. Oficjalna uroczystość miała miejsce 4 października 1996 o godz. 18:00 w sali Teatru Dramatycznego w Elblągu. Nazwa Rok Kulturalny była nazwą zmienną, w różnych okresach, nazywana była inaczej, raz to - Rok Działalności Kulturalno-wychowawczej, innym razem to Rok Działalności Kulturalnej i Sezonu Artystycznego. Zaproszenie było zadrukowane na jednej karcie a mimo to znalazło się miejsce na przedstawienie programu - występ Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygetyńskiego. Ponadto widnieją dwie, nie często używane w takich zaproszeniach, informacje, o tym, że wejściówka obowiązuje na dwie osoby i o potwierdzeniu osobistego udziału w imprezie (podano numer telefonu). Druk jednobarwny, czarno-biały, bez grafiki, jedyną odmianą w monotonii druku są używane, różnorodne kroje czcionek. Zaproszenia z różnych lat na ten rodzaj imprez, prezentujemy na naszych stronach bibliotecznych, jedynym problemem w ich wyszukiwaniu są wspomniane wyżej, nazwy tych dokumentów zmieniające się od czasu do czasu.